Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

SunWalk | May 20, 2018

Scroll to top

Top

1 komentarz

Typy podróżników - SunWalk

Typy podróżników
Damian
  • On 29 listopada 2015
  • http://chunwong.info

Podróże to dzisiaj bardzo znajomy temat dla wszystkich ludzi. Każdy człowiek podróżuje. Jedni dalej inni bliżej, jednak każdy w życiu gdzieś wybrał się w podróż. Dla niektórych ludzi jednak podróże to całe życie. Zwiedzają wszystkie miejsca świata podróżując np. stopem. Oddali całe swoje życie turystyce, gdyż większość swojego czasu są w podróży. Dzięki takim podróżom zwiedzili wiele miejsc, poznali mnóstwo ciekawych ludzi jak i poznali różne kultury, potrawy itp. I to wszystko jak najmniejszym kosztem. Przecież nie wydają pieniędzy na bilety, noclegi itp.
Jednak są też ludzie, którzy podróżują tylko na wakacje raz do roku. Najczęściej są to rodziny z dziećmi, którzy wakacje planują kilka miesięcy wcześniej. Rezerwują noclegi w pensjonatach czy hotelach, jedzą w knajpach, i zwiedzają muzea itp. Ewentualnie jeżdżą do ciepłych krajów i wylegują się na plaży. Właśnie na tych ludziach najbardziej rozwija się turystyka, gdyż wydając pieniądze napędzają oni biznes turystyczny.
Są jeszcze inni, którzy łączą cechy pierwszych osób i drugich. Czyli wybierają się np. pod namiot, ewentualnie na domek letniskowy. Żywią się w tanich knajpach, ewentualnie przygotowują sami. Czyli są bardziej wygodni niż ci pierwsi, ale z drugiej strony nie jest to typowe leżenie i leniuchowanie. Zwiedzają oni jednak najmniej gdyż prawdopodobnie jeżdżą w to samo miejsce, czyli tam gdzie mają domek.
Są też ludzie, dla których najciekawsze miejsce to góry. Kochają oni chodzić po górach. Najlepiej po wysokich. nie boją się, za to kochają czuć adrenalinę, która towarzyszy im podczas trudnego wspinania się na szczyty.
mabes.com.pl

GD Star Rating
loading...

Komentarze

Napisz swój komentarz