Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

SunWalk | April 22, 2018

Scroll to top

Top

Brak komentarzy

Odwiedziny w dolinkach - SunWalk

Odwiedziny w dolinkach
Damian
  • On 3 sierpnia 2016
  • http://chunwong.info

Wakacje są już na półmetku, jeżeli nie macie pomysłu dokąd pojechać, odwiedźcie dolinki podkrakowskie. Kultowe schronisko dla turystów Brandysówka to miejsce gdzie możemy zanocować a liczne atrakcje tego miejsca, sprawią, że spędzony tam czas będzie bardzo ciekawy atrakcyjny.
Co to są te dolinki?
Dolinki położone na terenie Jury Krakowsko – Częstochowskiej to pas ciągnących się jarów, wąwozów i dolin, płynące po nich malowniczo rzeki, występujące tam wodospady i potoki ożywiają ten przepiękny krajobraz a liczne wapienne skały i skałki są miejscem do wspinania się. Licznie występują tam szlaki wycieczkowe oraz rowerowe.
Dolinki podkrakowskie to ogromny Park Krajobrazowy, w skład którego wchodzą rezerwaty chroniące przyrodę żywą i nieożywioną, występują tam drzewostany, których nie znajdziemy w żadnym regionie Polski.
Dolinki podkrakowskie to doliny, z tak różnymi krajobrazami, że należy odwiedzić każdą z nich. Będąc tylko w jednej dolinie nie możemy powiedzieć, że zwiedziliśmy wszystkie doliny.
Ciekawostki tamtego miejsca to:
dupa słonia, ostaniec, na który często wspinają się turyści,
brama bolechowicka,
dwustopniowy wodospad,
zalesione doliny, liczne skałki i ostańce.
Jeżeli interesują nas zabytki, obejrzymy tam budowle sakralne jak i całe pałacowe kompleksy, część dolinek jest zamieszkana, a jej mieszkańcy bardzo chętnie przyjmą nas pod swój dach i ugoszczą regionalną kuchnią.
Odwiedźmy dolinki podkrakowskie, zakochajmy się w wapiennych, ciekawych skałkach i spróbujmy swoich sił wspinając się na nie pod czujnym okiem instruktora. Te ostatnie dni wakacyjne niech będą pełne przygody, ciekawych wrażeń i aktywnego wypoczynku, pokażmy naszym dzieciom piękne i zadziwiające polskie miejsca.
Krakowiacy mają to szczęście, że liczne skałki i ostańce, znajdujące w tamtej okolicy, są tak blisko, że często korzystając z wolnego czasu tam właśnie lubią go spędzać. Pasjonaci wspinania wspinają się, sympatycy wąwozów i jaskiń odwiedzają te tajemnicze miejsca, a miłośnicy świeżego powietrza wdychają je w lasach.

GD Star Rating
loading...

Napisz swój komentarz