Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

SunWalk | May 20, 2018

Scroll to top

Top

2 komentarzy

Lotnisko Bolonia - SunWalk

Lotnisko Bolonia

Lotnisko w Bolonii jest otwarte 24h. Nie ma problemu z kiblowaniem na lotnisku, trzeba znaleźć sobie tylko dobre miejsce do spania. I tu albo ustronne miejsce, ponieważ lotnisko posiada wiele zakamarków, gdzie można spokojnie wyspać się na karimacie. Można również złączyć 2-3 ławki do siebie i wykorzystać stoliki na bagaż jako dobrą powierzchnię płaską do spania 😉 Spanie na samej ławce odpada ze względu na fakt, że siedziska posiadają oparcia których złożyć się nie da. Tu poradzą sobie tylko osoby ze zdolnością spania na siedząco. Najlepiej złączyć ławki w strefie przylotów. Tam jest stosunkowo mały ruch i niewiele osób oczekujących na ławkach. Zdecydowanie odradzam spanie na piętrze. Dlaczego? Nie wiadomo skąd w nocy bierze się „grupa” mudżinów, którzy uważają, że godziny późno wieczorne tzn. 3-4 nad ranem są idealne na pogaduchy i ploty o problemach plemiennych. I tak będziemy próbować zasnąć na ławce w otoczeniu sympatycznych czarnoskórych przyjaciół, którzy będą nas raczyć opowieściami w dziesiątkach afrykańskich języków.

Jak wydostać się z lotniska?
Z lotniska teoretycznie nie można wydostać się pieszo. Trzeba wziąć taksówkę, lub skorzystać z przewoźnika „Aerobus”. Aerobus kursuje co 30min, a koszt biletu to 6euro.
Pisząc, że teoretycznie pieszo nie możemy opuścić lotniska miałem na myśli, że jest sposób, ale dla osób nie przejmujących się spojrzeniami i zdziwieniem Włochów naszym pomysłem. Do rzeczy. Po opuszczeniu lotniska głównym wyjściem kierujemy się w lewą stronę. Za około 100 metrów kończy się chodnik i musimy podążać dalej prawą stroną parkingu. Dochodzimy do płotu ogradzającego lotnisko. Skręcamy w lewo podążając wydeptaną ścieżką tuż przy płocie pomiędzy drzewami. Ścieżka ta wyprowadzi nas do chodnika. Nie pozostaje już nic innego jak podążać prosto do ronda skąd możemy udać się już w każdy rejon miasta 🙂
Poniżej załączam jeszcze mapkę dla wizualizacji drogi z lotniska.

Lotnisko Bolonia

Zielona linia = nasza droga, czerwona = brak przejścia.

GD Star Rating
loading...

Komentarze

 1. Natalia

  SUPER przydatne informacje dla prawdziwych podróżników !!! Ciężko znaleźć w internecie info o możliwości spania na lotnisku czy też wydostania się z niego z buta… i jeszcze mapka :))

  GD Star Rating
  loading...
 2. Ewka

  czy na tym lotnisku są szafki do przechowania bagażu?

  GD Star Rating
  loading...

Napisz swój komentarz