Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

SunWalk | April 22, 2018

Scroll to top

Top

Brak komentarzy

Dolinki podkrakowskie atrakcyjne dla turystów - SunWalk

Dolinki podkrakowskie atrakcyjne dla turystów
Damian
  • On 3 sierpnia 2016
  • http://chunwong.info

Przed każdym sezonem urlopowym stajemy przed dylematem, gdzie się wybrać na urlop. Góry, morze czy jeziora? Zostać w Polsce czy wybrać się za granicę? Namiot, przyczepa kempingowa a może jednak najwygodniej, czyli hotel? Obecnie możliwości mamy do wyboru mnóstwo. Możemy jechać na własną rękę, a możemy skorzystać z oferty jakiegoś biura podróży, które prześcigają się w pomysłach, jak przyciągnąć klienta-turystę. Wybór zależy oczywiście od zasobności naszego portfela.
Często szukamy egzotycznych wojaży, a bardzo fajne miejsca na spędzenie urlopu znajdują się blisko nas, o tzw. rzut beretem. Coraz modniejszym, ale wciąż mało w porównaniu z Tatrami, Mazurami czy Bałtykiem są tzw. dolinki podkrakowskie. Jest to potoczne określenie Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie. Używa się też nazwy dolinki krakowskie.
Krakowianie te miejsca na pewno znają bardzo dobrze. Tereny te świetnie nadają się nie tylko na dłużysz pobyt, jak i na krótki kilkudniowy czy weekendowy wypad. Tak zróżnicowanego i atrakcyjnego turystycznie krajobrazu próżno szukać w okolicach innych polskich dużych miast. Dla Krakowa jest to dodatkowy atut turystyczny obok starówki czy Kazimierza. Przebywając w naszej dawnej stolicy, można zorganizować krótki wypad w dolinki podkrakowskie.
Co można robić w tej pięknej okolicy? Otóż, mnóstwo rzeczy. Miłośnicy pieszych wędrówek mają do dyspozycji ogromną liczbę szlaków. Można wędrować godzinami, ile tylko dusza zapragnie. A kto woli przecierać szlaki na rowerze też powinien zajrzeć w te tereny. Wzniesienia nie są tak wysokie jak w Tatrach, więc są idealne dla mniej doświadczonych amatorów kolarstwa górskiego. Choć z drugiej strony kondycję w miarę wyrobioną trzeba już mieć. Jednakże dolinki podkrakowskie to prawdziwy raj dla innej grupy turystów, a mianowicie dla miłośników wspinaczki skałkowej. Jest tam wręcz zatrzęsienie skałek, na których można ćwiczyć do woli i zdobywać doświadczenie.
Podsumowując,dolinki krakowskie to świetne miejsce dla całych rodzin, a baza noclegowa jest też naprawdę dobra.

GD Star Rating
loading...

Napisz swój komentarz