Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

SunWalk | April 22, 2018

Scroll to top

Top

Brak komentarzy

Cudze chwalicie swego nie znacie - dolinki podkrakowskie - SunWalk

Cudze chwalicie swego nie znacie – dolinki podkrakowskie
Damian
  • On 3 sierpnia 2016
  • http://chunwong.info

Jako że lubię podróżować, zwiedziłem już kawał świata. Ale uważam, że w Polsce nie mamy się czego wstydzić. Może nie ma rajskich plaż, dżungli i ośmiotysięczników, ale jest mnóstwo niezwykle atrakcyjnych turystycznie miejsc. Ja sam przejechałem wzdłuż i wszerz już prawie całą Polskę. Na wylot znam wszystkie góry, większość jezior. Także resorty nadmorskie znam jak własną kieszeń. Równo dużo czasu spędziłem w wielu polskich miastach, szczególnie tych o długiej i ciekawej historii.
Jednak miejscem, które szczególnie lubię i gdzie często wracam od wielu lat są dolinki podkrakowskie. Rewelacyjne krajobrazy, wręcz zapierające dech w piersi widoki, dobra baza noclegowa to główne atuty. Choć co do noclegów to w młodości najlepszy był namiot. Dopiero po upływie lat człowiek woli jednak coś bardziej komfortowego,w postaci kwatery czy hotelu.
Co można robić w tamtej okolicy? Przede wszystkim można nie robić nic. Po prostu tam być. Dla ludzi wrażliwych na piękno krajobrazu jest to miejsce idealne. Stąd też dolinki podkrakowskie przyciągają malarzy i artystów fotografików. Piękne wschody i rewelacyjne zachody słońca są świetną porą na uwiecznienie krajobrazu na płótnie czy kliszy.
W dolinkach można oczywiście wędrować. Jest tam mnóstwo szlaków, o różnych stopniach trudności i rozmaitej długości, więc każdy dobierze sobie trasę odpowiednią dla siebie. To idealne miejsce na modny od jakiegoś czasu nordic walking.
Miejsce to jest także mekką miłośników kolarstwa górskiego. Idealne dla kogoś, dla kogo miejskie i podmiejskie trasy nie są wyzwaniem. Co innego tam. Można sobie zafundować naprawdę solidny trening przed jeszcze wyższymi górami. To naprawdę świetne miejsce na rodzinne wypady rowerowe, ponieważ dla dzieciaków też znajdzie się sporo ciekawych tras.
No ale tak naprawdę dolinki podkrakowskie to prawdziwy raj dla miłośników wspinaczki skałkowej. Idealne tereny zarówno na naukę, jak i szlifowanie umiejętności wspinaczkowych.
Słowem, dolinki krakowskie to naprawdę idealne miejsce, szczególnie na krótsze wypady. Dla mieszkańców Krakowa to wręcz obowiązek je odwiedzić.

GD Star Rating
loading...

Napisz swój komentarz